Зараз позначку «ORGANIC» та «BIO» можна побачити на багатьох продуктах і косметиці. Що вона означає і як відрізнити органічну косметику від звичайної? А означає ця позначка така: косметика містить не менше 90% речовин натурального походження і не містить продуктів нафтопереробки, силіконів, синтетичних ароматів, консервантів, барвників та інших шкідливих компонентів. 100% natural - це означає, що всі компоненти в продукті мають натуральне походження.
У складах використовуються олії, екстракти, настої, дистиляти. А як консерванти виступають воски, ефірні олії, мінерали, а часом і самі компоненти підібрані таким чином, щоб надавати синергічний консервуючий ефект. Така косметика повинна зберігатися у відповідних умовах: у холодильнику, наприклад, або в упаковці, яка перешкоджає попаданню бактерій. Термін зберігання безпосередньо залежить від використовуваної сировини. Тож немає єдиної рекомендації. Наприклад, ефірні олії можуть безболісно зберігатися протягом двох років, а фруктова паста – від сили три дні в холодильнику, тоді як глина чи інші мінерали терміну придатності не мають. Також рекомендуємо звертати увагу на маркування. Часто на упаковці можна побачити значок у вигляді відкритої баночки з цифрою в середині, часто це 6, 9 або 12. Ця кількість місяців, протягом яких можна використовувати даний косметичний продукт після розкриття упаковки, у той час як у закритому стані він може становити 2 -3 роки, і це нормально. З усього цього можна дійти невтішного висновку: передусім треба вивчити склад.
Виробники косметики додають органічні компоненти, наголошуючи. Перевірити як багато компонента у складі продукту просто – подивіться склад. Все, що стоїть на перших місцях у складі – їх міститься максимальна кількість, а ті речовини, що наприкінці списку – їхній вміст мінімальний.
Багато марок включають до свого складу комплекси рослинних екстрактів. При цьому вони намагаються уникати додавання до косметики потенційно шкідливих добавок: барвників, консервантів, ароматизаторів, силіконів, парабенів.
Органічні косметичні продукти на олійній основі можуть бути 100% органічними та не вимагають використання додаткових консервантів. Іноді додається м'який антиоксидант токоферол (вітамін Е), який дозволено і в органічній харчовій індустрії. Однак, косметика на основі води та водно-жирової емульсії (креми, молочко, шампуні, кондиціонери) потребує застосування деяких консервантів для забезпечення безпечного використання протягом терміну придатності. Крім того, такі косметичні форми повинні містити емульгатори, щоб змішати олію та воду та зупинити поділ суміші.
Є марки, які беруть на себе відповідальність випускати продукти в упаковці з переробленого матеріалу або відправляють частину коштів на благодійні програми. Також вони не тестують свої кошти на тваринах, а як це може допомогти вашій шкірі – вирішуйте самі.
Справжня органічна косметика, як правило, має такі властивості:
- непомітна упаковка, придатна для вторинної переробки;
– білий чи безбарвний склад косметики, оскільки немає барвників;
- Аптечний або трав'яний запах, нерідко - неприємний. Виняток – фруктові та квіткові запахи, якщо у складі є ефірні олії;
– в очищаючих засобах – мало піни, тому що немає піноутворюючих хімічних речовин, але відсутність піни не применшує миючі та доглядаючі властивості;
- Через відсутність хімічних загусників і розчинників, рідка емульсія може розділятися на шари., Тому перед вживанням флакончик слід сильно струсити.
Будьте обережні під час використання органічної косметики. При попаданні косметики у вічі – промийте їх водою, оскільки натуральні екстракти викликають гостре відчуття печіння. На етикетці органічної косметики наведено повний список компонентів та вказано термін їх використання після відкриття упаковки.
Компанії-виробники органічної косметики під час перекладу тексту зобов'язані вказувати максимально повну інформацію про свій продукт.
Те, що важливою складовою здорового способу життя є не лише натуральне оздоровлення, повноцінне харчування, фізична активність, а й натуральна косметика не викликає сумнівів. Шкіра вбирає до 60% речовин, які з нею стикаються, потім ці речовини можуть потрапляти в кровотік і через 26 секунд опинитися у всіх життєво важливих органах. Із 10 500 інгредієнтів, що застосовуються у масовій косметиці, лише близько 11% визнано повністю безпечними.
Звичайно, органічна косметика коштує дорожче за звичайну хімічну, але це виправдана різниця. Наприклад, штучний ароматизатор коштує копійки, а ефірні олії цінувалися за всіх часів. Органічні засоби більш концентровані та універсальні. Справжня натуральна косметика обійдеться дещо дешевше за органічну, але в цьому випадку слід уважно перевіряти склад. Спробуйте виготовляти деяку косметику (наприклад, маски для обличчя) у домашніх умовах зі свіжих продуктів – це може виявитися вельми творчим та приємним заняттям.