Шампунь – основний засіб для догляду за шевелюрою. Мало хто може обійтися без нього, проте неправильно підібраний чи неякісний склад може призвести до погіршення стану дерми голови та локонів. Як правильно підібрати шампунь, розберемося.
Який він ідеальний шампунь?
Якісний шампунь повинен забезпечувати не тільки ефективне очищення локонів та дерми голови від пилу, бруду та продуктів роботи сальних залоз, а й вирішувати низку додаткових завдань:
- Насичення корисними компонентами;
- Відновлення оптимального рівня вологи;
- Підвищення еластичності волосків;
- захист внутрішньої та зовнішньої структури волосся від негативного впливу зовнішніх факторів;
- усунення електризації;
- Надання локонам м'якості, шовковистості, життєвої сили та здорового блиску.
Такі можливості мають лише якісні шампуні, які Ви можете вибрати серед асортименту серії «Догляд за волоссям» https://napura.com.ua/shop/uhod-za-volosami/ косметики Napura. Італійські майстри підкажуть, який шампунь підібрати для забезпечення професійного догляду за різним типом волосся, та запропонують найкращі засоби, що відрізняються натуральним складом на основі рослинних компонентів.
Як визначити тип волосся та підібрати шампунь
Шампуні, як Ви знаєте, бувають найрізноманітнішими, їх застосування призначене для певного типу волосся. Тому перед вибором б'юті-засобу визначте тип шевелюри:
- Нормальний. Відрізняються помірним об'ємом, що зберігається протягом 2 діб після водних процедур, періодичною появою кінців, що сікться, виникненням сального блиску у коренів через 2-3 дні після «головомийки».
Шампуні для такого типу містять вітамінні комплекси та рослинні екстракти, що сприяють делікатному очищенню, не порушуючи природні процеси виділення шкірного сала. Рівень pH становить 5,5-7.
- Жирний. Для них характерні: відсутність об'єму і кінчиків, що січуться, жирний блиск у коренів з'являється через добу, тому голову доводиться мити щодня. Такі локони легко укладати, але зачіска тримається недовго.
Як підібрати шампунь для волосся жирного типу? Зверніть увагу на склади з кропивою, ромашкою, вербовою корою, глиною та вітамінами А та С, які знижують та нормалізують роботу сальних залоз.
- Сухий. Їм притаманні відсутність блиску і наявність кінчиків, що січуться. Такі локони погано піддаються укладанню і часто електризуються, проте вимагають використання шампуню всього 1-2 рази на тиждень.
Власникам сухих локонів краще вибирати шампуні зі зволожуючими компонентами (масло кокосу, ши, авокадо, мигдалю), рослинними екстрактами, гліцерином, пантенолом, ланолін. Як додатковий засіб рекомендується використовувати поживну маску.
- Змішаний - локони жирні біля коріння і сухі на кінчиках, для яких характерні кінці, що січуться, здоровий блиск тільки у коренів, миття голови кожні 2-4 дні.
Зверніть увагу на засоби, які забезпечують дбайливе очищення, та обов'язково подбайте про наявність додаткового догляду, дія якого спрямована в першу чергу на турботу про кінчики.
- Як підібрати шампунь для фарбованого та пошкодженого волосся ?
Догляд за локонами, що зазнали зміни кольору, передбачає використання спеціальної серії засобів для фарбованого волосся. Найбільш ефективними стануть безсульфатні шампуні зі зниженим рН-рівнем.