Виявляється, що не всі шампуні є безпечними для здоров'я, а деякі навіть дуже небезпечні. Ваші локони можуть мати бездоганний зовнішній, але їхня внутрішня структура може погіршуватися після чергового миття голови, що з часом призведе до ламкості, тьмяності, випадання волосків, кінчиків і лупи. Чи про такий ефект Ви мріяли? Скоріш за все ні. Як вибрати дійсно якісний і ефективний шампунь, чого варто побоюватися і чого не повинно бути в складі шампуню?
Яких інгредієнтів шампуню треба побоюватися?
- Миюча основа або ПАР : SLS і SLES (содіум сульфат, амоніум лауретсульфат і лаурилсульфат) - найпоширеніші, дешеві, агресивні. Дають цілу «шапку» піни, але призводять до сухості, ламкості та подразнень.
- Кондиціонери - силікони : диметикон, ПЕГ, циклометикон і т.д. Створюють невидиму плівку на волосках, надаючи їм гладкість і блиск, але при постійному використанні накопичуються на волоссі, перешкоджають їх росту, обтяжують і закривають пори.
- Консерванти – парабени : метил, етил, бутил та пропілпарабени. Сприяють збільшенню терміну зберігання косметики, але руйнують ферменти дерми та змінюють гормональне тло.
Склад шампунів – чого потрібно уникати?
- Пропілен гліколь – продукт нафтохімії, одна із складових гальмівної рідини. Надає локонам шовковистість, але викликає дермазахворювання.
- Мінеральну олію одержують з нафти. Цим компонентом замінюють дорогі рослинні олії, але він закупорює пори, перешкоджаючи виведенню токсинів.
- Формальдегіди застосовують у виробництві лінолеуму та для продовження терміну придатності косметичних засобів. Викликають рак, напади астми, алергію, подразнення слизових оболонок.
Щоб максимально убезпечити свій організм від впливу цілого списку інгредієнтів у шампунях, яких слід уникати, радимо користуватися органічною косметикою серії « Догляд за волоссям » компанії Напура.
Склад ідеального шампуню
Для того, щоб миючий засіб, що доглядає за шевелюрою, став незамінним помічником у боротьбі за здорове і міцне волосся, в ньому повинні бути присутніми наступні компоненти:
- Як основа – вода.
- ПАР (поверхнево активні речовини). Дозволяють ефективно очищати локони від забруднення. Найбільш м'якими і нешкідливими, але дорогими є TEA і DEA, MEA, але вони можуть призводити до утворення канцерогенів і подразнення дерми голови.
- Природні компоненти – бетаїни значно знижують концентрацію шкідливих ПАР.
- Протеїни, вітаміни, екстракти, олії проникають крізь кутикулу та забезпечують відновлення природних компонентів волосків, сприяючи утриманню вологи, живленню волосся та шкіри.
- Згущувачі. Найбільш корисними вважаються полікватерніуми, тому що крім основних властивостей мають ще й ефект кондиціонера, чудово знімають статичну електрику та полегшують розчісування.
- Віддушки для надання складу приємного аромату. Утримуватись у мінімальній кількості.
Можливо, Вас здивує відсутність кольору чи запаху, незвично рідка консистенція або не така рясна піна, але це лише додає плюсів Вашому шампуню – отже, він містить мінімум небезпечних компонентів.