Без фена важко уявити своє життя – цей прилад суттєво прискорює та спрощує сушку шевелюри та укладання. І навіть, незважаючи на те, що багато хто стверджує «фен вбиває волосся», відмовитися від нього досить складно. Можливо, і не треба йти на такі жертви? Давайте з'ясуємо, чи псує фен волосся!
Чи шкідливо сушити волосся феном?
Існують різні думки щодо впливу фена на локони. Серед основних недоліків використання термоприладу виділяють такі:
- виникнення ламкості і кінчиків, що січуться;
- спостерігається сухість не тільки волосків, а й шкіри голови;
- відбувається розшарування лусочок і, як наслідок, втрата блиску та яскравості кольору.
Але при вмілому та грамотному застосуванні фен не нашкодить локонам. Тому не поспішайте відмовлятися від нього, краще оберіть якісний прилад і постарайтеся навчитися правильно ним користуватися.
Фени різні потрібні – робимо вибір
Якісний фен задовольняє наступним характеристикам:
- Наявність кількох режимів (мінімум три) з можливістю швидкого перемикання з гарячого на холодне повітря. Чи шкідливо сушити волосся холодним феном? Ні. Його застосування дозволить зберегти вологу у волосках, при цьому вони залишаться м'якими, шовковистими та доглянутими.
- Потужність. Занадто потужний прилад може нашкодити, а малопотужний значно утруднить і уповільнить процес укладання. Постарайтеся знайти золоту середину.
- Насадки. Обов'язково наявність дифузора, який рівномірно розподіляє тепло, і напрямної – надає потрібний напрямок пасмам, дозволяючи вкласти їх у зачіску, використовується для створення об'єму.
Однак здоров'я і краса шевелюри залежить не тільки від якісного виконання сушіння, а й від якості косметичних засобів, що доглядають. Натуральні засоби серії «Догляд за волоссям» https://napura.com.ua/shop/uhod-za-volosami/ компанії Napura не тільки захистять від негативного впливу фена, а й забезпечать щоденну турботу про локони на професійному рівні.
Сушіння волосся феном: головні помилки
- Неправильне положення під прямим кутом і занадто близька відстань призводять до розкриття лусочок, які виконують, перш за все, захисну функцію та пошкодження внутрішньої структури волосків.
- Відсутність насадки дифузор. В результаті, шевелюра просушується нерівномірно, зачіска виходить неакуратною.
- Нехтування термозахисними засобами та сушіння в одному режимі призводять до перегрівання та пересушування волосків.
- Відсутність завершального етапу – сушіння холодним потоком стає причиною інтенсивної втрати вологи, тьмяності та ламкості волосся.
Як правильно сушити волосся феном
Сушіння феном легко вдасться перетворити на корисний процес, якщо виправити основні помилки і дотримуватися наступних правил:
- сушіть шевелюру, починаючи з обгортання волосся рушником, щоб видалити зайву вологу;
- Використовуйте напрямну насадку. Розташуйте її на відстані не менше 10 см від голови, спрямовуючи струмінь повітря по дотичній до поверхні і повільно рухаючись зверху вниз;
- не використовуйте фен щодня та обов'язково наносите захисні та фіксуючі засоби;
- По мірі сушіння поступово знижуйте температуру до прохолодного повітря, щоб не пересушити локони і закрити лусочки, додавши шевелюрі природного блиску.