Жирне волосся – наслідок гіперактивності сальних залоз дерми голови, що знаходяться біля самих коренів волосків. Така шевелюра завдає маси неприємностей, виглядає неакуратно і втрачає охайний зовнішній вигляд вже наступного дня після миття, пасма набувають сального блиску і не піддаються укладання. Існують усілякі способи, косметичні та народні засоби для усунення та запобігання появі в майбутньому подібних неприємностей, але перш ніж починати діяти, з'ясуйте причини.
Причини та наслідки жирності локонів
Факторів, що впливають на погіршення стану волосся, може бути декілька. Одні з них легко усуваються – достатньо лише організувати правильний догляд та скоригувати спосіб життя, з іншими допоможе впоратися лише лікар трихолог. Як причини надмірної жирності шевелюри можуть виступати:
- Спадковий фактор;
- неправильне харчування – зловживання гострою, маринованою, жирною їжею, газованими напоями;
- регулярний прийом гормональних препаратів, антибіотиків, антидепресантів;
- неправильний догляд: дуже часто або рідко мити голову, недостатнє очищення, захоплення стайлінговою косметикою, застосування агресивних складів із вмістом спирту, силіконів, парабенів, формальдегідів;
- стреси та захворювання.
З одного боку підвищена сальна секреція дозволяє захистити пасма від агресивного впливу зовнішнього середовища, полегшити повсякденний догляд, уникнути кінців, що січуться, і ламкості, з іншого – призводить до закупорки сальних залоз, появи лупи, жирної себореї та алопеції.
Вибираємо засіб проти жирності волосся
При догляді за подібним типом шевелюри потрібно вибирати засіб, який активно взаємодіє з дермою голови, тобто. на шампунь. Безперечно, краще віддавати перевагу органічній косметиці. Зверніть увагу на шампунь « Регулювання шкірної секреції » компанії Napura. До його складу входять натуральні рослинні компоненти, що мають бактерицидну, протизапальну та антиалергенну, тонізуючу дію.
Основне завдання шампуню:
- м'яке усунення забруднень, пилу та надлишків жиру;
- створення спеціального захисного шару, який сприяє делікатному підсушуванню та перешкоджає швидкому забрудненню та появі сального блиску;
- Нормалізація роботи сальних залоз;
- оперативне відновлення дерми голови;
- Забезпечення оптимального рівня зволоження;
- Харчування по всій довжині.
Як звести до мінімуму вироблення підшкірного жиру
- Використовуйте у догляді лише натуральну косметику. Для турботи про жирне волосся цілком достатньо шампуню і маски.
- Ополіскуйте локони відварами трав або прохолодною водою, що настоялася, кожен раз після миття голови.
- Уникайте частого розчісування та масажу голови.
- Відмовтеся від занадто тугих гумок і шпильок, робіть вільні зачіски.
- Уникайте високих температур: мийте голову теплою водою, зведіть до мінімуму користування термоприладами та походи в баню та сауну, влітку не забувайте про захист від УФ-променів.