Фахівці стверджують, лікувати жирне волосся набагато простіше, ніж пошкоджене, ламке або сухе. Для цього достатньо забезпечити своєчасний догляд за жирним волоссям, застосовувати спеціальну косметику, що доглядає, і володіти дрібними хитрощами.
Причини жирності локонів
Виявляється, такий стан викликаний цілком природним процесом - вироблення шкірного сала сальними залозами, які розташовані в прикореневій зоні. У помірній кількості воно допомагає зберегти локони здоровими та гладкими, перешкоджає пересушуванню, появі тьмяності та ламкості, надміру – призводить до виникнення жирного блиску. Причинами цього можуть бути спадковість, неправильне харчування, догляд чи лікування, збої в гормональному фоні, пора року чи різкі перепади температури. Експерти пропонують найефективніші рішення цієї проблеми.
Чим менше коштів – тим краще
Сьогодні виробники випускають цілі лінійки засобів, що сприяють зменшенню жирної речовини, що виробляється. Як правило, вони містять ефірні олії та рослинні екстракти: зелений чай, грейпфрут, евкаліпт, лимон, м'ята, а також глина, цинк та антибактеріальні комплекси. Однією з ефективних серій для боротьби з надмірною жирністю шевелюри є «Догляд за волоссям» https://napura.com.ua/shop/uhod-za-volosami/ компанії Napura. Косметика італійського бренду відрізняється натуральністю та високою результативністю, забезпечує професійний догляд за різним типом шевелюри та оперативно усуває всілякі проблеми.
Отже, Вам знадобиться мінімум beauty-продуктів:
- шампунь для жирного волосся абсорбує зайвий жир, має підсушуючий ефект і перешкоджає збільшенню кількості бактерій;
- допоміжні засоби : бальзам, кондиціонер або маска повинні мати легку текстуру та абсорбуючі компоненти. Допустимо нечасте застосування. Слід уникати влучення складу на прикореневу зону;
- олії косметичні (арганова, мигдальна, кунжутна, персикових та виноградних кісточок) та ефірні (шавлія, кипарис, кедр, лимон). Наносите косметичне масло на шкіру голови та жирні кінчики волосся перед водними процедурами, залиште на 10 хвилин, а після скористайтеся шампунем з додаванням кількох крапель ефірної олії. Таким чином, Ви отримаєте сеанс ароматерапії, зменшите секрецію сальних залоз, додайте пасмам блиск і гладкість.
Як знизити активність сальних залоз - догляд та хитрощі
- Мийте голову до обіду, тому що вночі сальні залози працюють активніше. Використовуйте теплу воду, гаряча стимулює вироблення шкірного сала.
- Віддавайте перевагу простим зачіскам, які не вимагають використання фіксаторів та постійних маніпуляцій гребінцями.
- Починайте розчісування з кінців, особливо якщо у Вас жирне коріння волосся, не доходячи до прикореневої зони 2-3 см. Розчісування – це своєрідний масаж голови, що призводить до підвищення активності сальних залоз.
- Блондинкам рекомендується обполіскувати шевелюру після миття настоєм ромашки з лимонним соком, темноволосим дівчатам – розчином 1 ст.л. оцту на 1 л. води.
- Сушіння та укладання феном – тільки в крайніх випадках. Виберіть стрижку, якій не потрібно надавати форму, віддавайте перевагу природному сушінню.